Sylwia Spychała

Towarzyszka podróży

Jestem certyfikowaną nauczycielką mindfulness i coachem.

Uczę, jak odważnie i z ciekawością iść przez życie. Towarzyszę w odkrywaniu swoich zasobów, talentów, mocnych stron.

Wskazuję kierunek do samopoznania, do zadawania sobie pytań: jak zachowuję się w różnych sytuacjach, co czuję, co myślę, jakie są moje nawykowe działania, jakie są moje potrzeby.


Po co?

Ta mądrość pozwala na przeżywanie życia w pełni.

Korzystam z wiedzy, którą nabyłam i ze swojego doświadczenia.
Pracuję w nurcie psychologii pozytywnej.

Powszechnie wiadomo, że stresu nie można wykluczyć z życia.
W pracy z ludźmi pomagam im zatem w jego oswajaniu.
Można się tego nauczyć poprzez cierpliwą praktykę uważności mindfulness.

Dzięki kursom i warsztatom moi uczestnicy mogą z większym zaufaniem do siebie podążać swoją drogą w codzienności, potrafią lepiej rozpoznawać, co im służy, a co ich nie wspiera, dokonują właściwych dla siebie wyborów. Będąc ze sobą w harmonii, potrafią cieszyć się życiem, częściej skupiają się na docenianiu tego, co mają, aniżeli na niedoborach.

Cenię sobie spotkania z ludźmi. Każdy człowiek to dla mnie dar.

Inspirację czerpię  z natury, podróży, wędrowania. Uwielbiam trekking. Jestem osobą aktywną fizycznie odkąd sięgam pamięcią.

W mojej życiowej podróży, w drodze do spokoju i wewnętrznej harmonii, wspiera mnie praktyka medytacyjna i kontemplacja.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i matką dwójki dorosłych już dzieci – Natalii i Łukasza.

Moja zawodowa droga

Do świadomych wyborów i pełnego życia

Z zawodu jestem farmaceutką. Ukończyłam studia na Wydziale Farmaceutycznym (kierunek – zielarstwo) na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. 

Gdy urodziłam drugie dziecko, zdecydowałam, że będę mamą na cały etat. Zajęłam się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Śmiało mogę powiedzieć, że to była najlepsza decyzja. 

W tzw.  „wolnym czasie” ukończyłam Studium Trenerskie w Grupie SPOTKANIE, uprawniające do prowadzenia zajęć z grupą metodą warsztatową. 

Ukończyłam również studia podyplomowe – psychologię pozytywną na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, a także zdobyłam uprawnienia do bycia certyfikowanym nauczycielem mindfulness (Mindfulness-Based Stress Reduction) w POLSKIM INSTYTUCIE MINDFULNESS w Warszawie.
Jesienią 2023r. zaczynam kolejną przygodę z uważnością. Tym razem będzie to ścieżka do uzyskania certyfikatu nauczycielskiego compassion (Mindfulness-Based Compassionate Living).

Misja

W zgodzie z moimi wartościami

Odkąd pamiętam jestem niepoprawną optymistką. Nie przypuszczałam jednak, że dane mi będzie poznać metody i narzędzia, które pomogą mi zachęcić ludzi do zmiany ich życia i pokazać im, że mogą żyć pełniej, uważniej, szczęśliwiej.

Azymut – uważność i wdzięczność

Doświadczanie i praktyka

Wdzięczność jest jednym z elementów szczęśliwego, pełnego życia, dlatego w swoich warsztatach zachęcam do jej praktykowania i pokazuję różne metody mogące pomóc w tym działaniu. Bardzo przydaje się tutaj uważność, czyli życie tu i teraz. Od lat jest to moje credo życiowe. Można powiedzieć, że jestem zafascynowana życiem w tym konkretnym, jedynym momencie.

Stało się to moją pasją w takim stopniu, że wiedzą, którą posiadam, a przede wszystkim swoim doświadczeniem, praktyką, chcę dzielić się z innymi, aby mogli z ciekawością odkrywać siebie i otaczający świat.

Akceptacja tego, co jest i otwartość na nowe z ciekawością dziecka to coś, do czego chciałabym Cię zaprosić.

Każdy stworzony przeze mnie warsztat, każde indywidualne spotkanie jest oparte właśnie na poniższym kompasie.

Azymut Życzliwość Uważność Wdzięczność Świadomość

Do takiej podróży zapraszam właśnie Ciebie.

Referencje

Co mówią uczestnicy warsztatów, medytacji i kursów

Bardzo polecam kurs MBSR u Sylwii, to wspaniała kobieta, od której bije dobroć. Kurs uważności był dla mnie bramą do NOWEGO ŻYCIA.

Justyna

Jestem po 8-tygodniowym kursie MBSR i z całego serca polecam! Sylwia jest wspaniałą, empatyczną, spokojną, uśmiechniętą osobą. Towarzyszyła nam przez cały ten czas, tworząc bezpieczną przestrzeń dla każdego uczestnika.

Ania

Uczysz nas, jak pełniej żyć. 

Wyjechałam z uważnością na życzliwość, na to Ciepłe Puchate. Przypomniałaś, gdzie tego szukać, chciałabym nieść to dalej.

Wydobywasz z nas to DOBRE, to, co daje radość, co leczy i duszę, i ciało. 

Dzięki atmosferze, którą tworzysz poznałam kobiety, kolejne,  od najlepszej, pięknej strony.

Iza

Kilka tygodni temu zakończyłam z przyspieszeniem kurs MBSR.

Przyspieszony ze względu na mój stan zdrowia, gdyż byłam w 9. miesiącu ciąży.  

Dzięki pomocy Sylwii wkroczyłam w macierzyństwo świadomie, z uważnością, a każdego dnia ogarnia mnie spokój, pomimo trudów, z jakimi się chwilami borykam. 

Jestem wdzięczna mojej Nauczycielce za to, że mogłam ją poznać i że nauczyła mnie, jak poprzez bycie tu i teraz mogę czerpać radość z każdej chwili.

Kurs jest bardzo wartościowy – polecam! A praktyka mindfulness naprawdę zmienia życie.

Ania